7 dróg. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji

7 dróg. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji Anny Maruszeczko to zbiór 7 przejmujących wywiadów. 7 historii. 7 intymnych rozmów z kobietami, w których stopniowo rodziła się niesamowita siła.

Jak żyć dobrze? Jak przeżyć życie dobrze, by u jego kresu czuć radość i spełnienie? Być może takie pytanie nie raz pojawiło się w Twojej głowie, a może nawet zostało wypowiedziane głośno? Może spotkało się z tysiącem rad typu:

  • Musisz mieć dobre wykształcenie, wtedy daleko zajdziesz.
  • Znajdź sobie bogatego męża, wyglądaj dobrze, reszta sama przyjdzie.
  • Ucz się języków, wtedy cały świat będzie w Twoim zasięgu.
  • Nigdy nie licz na nikogo, licz tylko na siebie!
  • Korzystaj z życia, baw się, zwiedzaj świat, póki jesteś młoda, masz jeszcze czas na ustatkowanie się.
  • Latka lecą, nie bądź wybredna, bo jeszcze starą panną zostaniesz.

Jak dobrze wybrać? Skąd wiedzieć, która droga jest dla nas i czy jest właściwa? Wśród tylu często sprzecznych ze sobą komunikatów, każdy – niezależnie od wieku – może się zatracić i zacząć żyć, tak jak jej podpowiedzieli inni. Nie ma w tym niczego złego, jeśli to jest właśnie realizacja tego planu, którego sam pragnął. Planu, spójnego z naszymi wartościami, talentami, marzeniami…

A gdyby tak to życie, które jest nam dane, przeżyć po swojemu?
Żyć pełnią życia, realizować swoje wartości i spełniać swoje marzenia?

Konfucjusz powiedział:

Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Wyobraź sobie, co by się stało gdyby lektura książki 7 dróg. Rozmowy o poszukiwaniu życiowej misji była dla Ciebie inspiracją? Stała się momentem dosłownego i metaforycznego odkrycia, że masz tylko jedno życie?

Pozwól się zainspirować bohaterkom książki, które dzielą się swoją podróżą.

Każda z nich wybrała inną drogę do realizowania życiowej misji zgodnie ze swoimi wartościami. Gdy je poznasz, być może odkryjesz, że każdy ma własną drogę do pokonania. Moja nie musi być Twoją, a Twoja może nie pasować do mnie. Ważne, aby z samą sobą było Ci po drodze… Poznaj 7 fantastycznych kobiet, które opowiadają o swoim życiu:

    1. Anna Cieśla – z wykształcenia pedagog o specjalności resocjalizacja. Do niedawna pracowała na stanowisku referenta do spraw organizacji imprez kulturalnych w Zamku Piastowskim w Raciborzu. Animatorka wielu akcji społecznych. Pomysłodawczyni projektu dla kobiet „Era Zmian”. „Osobowość Roku 2019” powiatu raciborskiego w kategorii „Działalność Społeczna i Charytatywna” w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”. Od 1 kwietnia 2020 roku wiceprezeska Fundacji Kobieta Niezależna. Żona, mama przysposobionej Julii oraz Agaty.
    2. Renata Sabela – podróżniczka, żeglarka, fotografka, przewodniczka, żona i mama. Z wykształcenia dziennikarka. Studiowała na 7 uczelniach, mówi w 5 językach, odwiedziła ponad 70 krajów. W 2015 roku założyła biuro podróży „Soul Travel”. Organizuje autorskie wyprawy, które komfort podróży łączą z głębokim poznaniem lokalnej kultury. Działa na rzecz etycznego i odpowiedzialnego podróżowania, organizując konferencje „Fair Travel Event”. Znawczyni kultur rdzennych i ich tradycji. Od 12 lat praktykuje nauki starszyzn plemiennych: Lakota, Majów, Shipibo, Wixaritari oraz zgłębia mądrości kultur z zachowaną tradycją: Bhutan, Ladakh, Kirgizja, Mongolia. Szczególnie interesują ją intuicja i moc kobiet, przejawiane w rdzennych kulturach jako wolność do samostanowienia o sobie.
    3. Dúnia Pacheco – pochodzi z Angoli, ukończyła stosunki międzynarodowe i politologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Żona i mama dwójki dzieci. Tancerka, promotorka afrykańskich kultur i tańców, instruktorka kuduro, afro house. Aktywistka społeczna, zaangażowana w akcje na rzecz tolerancji i walki z różnymi przejawami dyskryminacji. Założycielka i liderka afrykańskiej rewii „Mulemba”, z którą doszła do półfinału VI edycji programu „Mam talent”. Inicjatorka i organizatorka pierwszego w Europie festiwalu współczesnych tańców afrykańskich „KuduroMania Festival”. Nieustannie poszerza swój warsztat taneczny o nowe formy ruchu.

    4. Ewa Sidor – licencjonowana kosmetolożka, właścicielka gabinetu „Gabriel Salon Urody” w Pruszczu Gdańskim. Kosmetologia komplementarna – tak definiuje zakres swoich usług. Szkoli przyszłych kosmetologów, realizuje się w mentoringu zawodowym, dzieli się wiedzą z zakresu zdrowia skóry oraz miłością do naturalnego piękna. W latach 2016–2019 właścicielka kolejnego miejsca dla kobiet – butiku „Gabriel Salon Bielizny” z brafittingiem. Od wielu lat zaangażowana w działania społeczne na rzecz profilaktyki raka piersi, m. in. w akcję „DOTYKAM = WYGRYWAM”. Prywatnie żona oraz mama. Trenuje pływanie, jazdę na rowerze oraz bieg. Uczestniczka zawodów triathlonowych.
    5. Agnieszka Witkowska – znana jako Architekt Porządku. Blogerka i instagramerka, prekursorka branży declutteringu w Polsce. Ukończyła ekonomię i zarządzanie na prestiżowej Uczelni Łazarskiego. W latach 2005–2011 pracowała w firmie telekomunikacyjnej Telestrada – od działu windykacji, przez księgowość i marketing, po dział relacji inwestorskich spółki. W 2012 roku założyła firmę sprzątającą (pierwsza nazwa: Robimy porządek, obecna: Clean Up Service). Dwa lata później została regionalnym dyrektorem sprzedaży w Związku Producentów Audio-Video (ZPAV). Od 2018 roku łączy wykształcenie w dziedzinach marketingu i relacji inwestorskich z doświadczeniem w zakresie sprzedaży oraz pasją do pięknych i funkcjonalnych wnętrz, z powodzeniem budując własną markę online „Architekt Porządku”. Świadczy komercyjne usługi declutteringu i profesjonalnej organizacji domowych przestrzeni. Partnerka Pawła, mama Borysa, psia mama buldożki francuskiej Gabi.
    6. Iwona Kruszyńska– pochodzi z Kleczewa, mieszka i pracuje w Poznaniu. Ukończyła bankowość na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Szkołę Zarządzania Sprzedażą w Warszawie. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w sprzedaży na rynkach zagranicznych w branży spożywczej. Obecnie pracuje na stanowisku Regional Account Manager w międzynarodowej firmie Ornua Cooperative Ltd, gdzie odpowiada za rozwój sprzedaży na powierzonych rynkach. Lubi podróże, książki i planszówki. Kocha góry. Od 2010 roku wspiera swojego partnera po udarze mózgu w powrocie do zdrowia, organizuje koncerty i akcje charytatywne. Autorka bloga www.krzysztofsiwek.pl
    7. Wioletta Czuryńska – mama 3 chłopaków (14 lat, 21 lat i 23 lata). Od 23 lat szczęśliwa żona tego samego mężczyzny. Wykształcenie: II LO w Gdyni, klasa humanistyczno-artystyczna, szkoła policealna Cossinus, specjalność: technik rachunkowości oraz projektowanie wnętrz. Ultramaratonka. Autorka książki dla dzieci „Tronditle”. Obecnie zawodowo buduje strony internetowe. Wcześniej pracowała w: McDonald’s Corporation, Filip Morris International, Nationale Nederlanden, Asseco Data Systems. Osiągnięcia sportowe: 2. miejsce w kategorii „K 40+” w Ultramaratonie Podkarpackim w Rzeszowie, dystans: 70 kilometrów. Lubi aktywny wypoczynek, podróże kamperem, wycieczki rowerowe oraz rękodzieło. Zagrała w kilku serialach paradokumentalnych (w TVN-ie i TV Polsat). Ceni zdrowe jedzenie i dziką przyrodę.

Źródło: rowinskabusinesscoaching.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *