Analiza transakcyjna dla trenerów

Analiza transakcyjna dla trenerów

Książka ta odpowiada na pytania dlaczego ludzie w różnych sytuacjach zachowują się nielogicznie i niekorzystnie dla siebie, dlaczego mimo negatywnych doświadczeń powtarzają wcześniejsze wzorce zachowań, dlaczego szukając bliskości powodują napięcia i dystans. Pytaniom tym jednocześnie towarzyszy refleksja na temat możliwości zmiany w swoim codziennym funkcjonowaniu.
Celem autorki jest zwiększenie świadomości, lepsze zrozumienie własnych zachowań, określenie możliwości wprowadzania zmian oraz zastosowanie praktycznych strategii samorozwoju. Ksiązka opisuje wachlarz pojęć z zakresu AT, przybliża zjawisko superwizji, popularyzuje stosowanie AT w pracy z organizacjami, zawiera zarówno innowacyjne podejścia, jak i praktyczne wskazówki.
Rozdziały
Zastosowanie Analizy Transakcyjnej w organizacjach
Kontrakt w procesie uczenia się
Zrozumienie postaw
Style interpersonalne
Style pracy
Style myślenia
Praca z innymi
Praca w grupach
Style przywództwa
Praca a zmiany
Kreatywność i innowacyjność
Profesjonalna super-wizja
Julie Hay jest Dyrektorem Naczelnym ośrodka konsultacyjno-szkoleniowego Psychological Intelligence Ltd., www.psychologicalintelligence.com. Była Prezesem ITAA oraz EATA Jest założycielem i głównym przewodniczącym Brytyjskiego Instytutu Rozwojowej Analizy Transakcyjnej. Wprowadzenie terminu „rozwojowa AT” w 1995 roku pozwoliło jej odróżnić stosowane przez nią podejście od psychoterapii stosowanej przez psychologów. Julie prowadzi Międzynarodowe Centrum Rozwojowej AT, www.icdta.org, oferujące szkolenia dla osób, które chcą zdobyć profesjonalne kwalifikacje z dziedziny rozwojowej Analizy Transakcyjnej. Julie posiada międzynarodową akredytację jako analityk transakcyjny ds. szkoleń i superwizji w organizacjach i w dziedzinie edukacyjnej. Jest również licencjonowanym trenerem NLP, ma 40 lat doświadczenia w pracy z różnego typu przedsiębiorstwami. Od ponad 25 lat uczy zagadnień Analizy Transakcyjnej w Europie Wschodniej i Zachodniej, Australii, Azji, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej. Była jednym z założycieli European Mentoring and Coaching Council, www.emccouncil.org.

Źródło: lubimyczytac.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *