Historia wewnętrzna

Przeczytaj tę książkę, a twoje postrzeganie własnego ciała zmieni się o 180 stopni.

Skąd bierzemy energię do życia? Z czego wynika nasza odporność? Dlaczego zmagamy się z nad- lub niedowagą? Gdzie mają swój początek alergie? Co może powodować depresję? To niesamowite, jak wiele zależy od… naszych jelit. Tak dotąd niedoceniane, pełnią kluczową rolę w naszych organizmach. Dzięki nim żyje nam się zdrowo, miło i przyjemnie albo… nie. Zadbaj więc o nie, a one z pewnością ci się odwdzięczą! Najpierw jednak poznaj ich piękną, zaskakującą historię wewnętrzną. Bo elita kocha swoje jelita!

„Odgłos beknięcia czy puszczonego bąka brzmi wprawdzie krępująco, ale wewnętrzne ruchy, jakie im towarzyszą, są tak pełne gracji i subtelne, jak popis baletnicy”.

Od wydawcy:

„Jestem pełen uznania dla autorki i tego, w jak przezabawny oraz prosty sposób przedstawiła działanie misternej maszyny, jakim jest nasz układ trawienny. Dr Giulia Enders dokonała czegoś niesamowitego – dzięki hu­morystycznej konwencji przełamała tabu trawienia i dotarła z rzetelną wiedzą medyczną pod strzechy. Oby więcej takich książek popularyzują­cych tematykę medyczną.”

prof. dr hab. n. med. Adam Dziki

założyciel i były prezes Towarzystwa Chirurgii Jelit

„Fascynująca książka dla wszystkich, napisana ze swadą i swoistym po­czuciem humoru. Jej autorka otwarcie i bez skrępowania mówi o czyn­nościach fizjologicznych dnia codziennego, np. wypróżnianiu. Podkreśla, że jelita to nie tylko niedoceniany, ale i zaniedbany organ naszego ciała, który jest odpowiedzialny zarówno za nasze zdrowie fizyczne, jak i psy­chiczne. Gorąco polecam!”

Barbara Kozber

członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia

Źródło: empik.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *