Self-Reg

Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości

Żyjemy w świecie, w którym każdemu z nas nie brakuje stresu, a dotyczy to również ludzi młodych. Może być on dla nich zbyt dużym obciążeniem. Sprawdź, jak nieść pomoc dzieciom, aby łatwiej im było znosić naciski ze strony otoczenia. Sięgnij po książkę „Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości”.

Bezstresowe wychowanie to mit

Z pewnością wielokrotnie słyszałeś o modelu bezstresowego wychowania. Może Ci się wydawać, że rodzice podchodzący w ten sposób do wychowania swoich pociech chronią je od trosk. Nic bardziej mylnego. Młode pokolenie na co dzień musi radzić sobie z trudnościami, których udźwignięcie jest dla nich wielkim wyzwaniem. Książka „Self-Reg” da Ci wskazówki, jak wesprzeć dziecko i nauczyć je rozwiązywać problemy, z którymi się boryka. Autor zwraca uwagę na to, że ważne jest rozpoznanie stresorów, często ukrytych, które wywołują psychiczny dyskomfort u dzieci i objawiają się zaburzeniami w sferze emocjonalnej, a także społecznej bądź zdrowotnej czy kłopotami z uczeniem się i zachowaniem.

Wyjątkowy poradnik dla rodziców

Stuart Shanker w książce „Self-Reg” proponuje naukę samoregulacji, która ma być dobrą drogą do tego, aby Twoje dziecko samodzielnie zmieniło swoje zachowanie. Metoda ta uczy, jak identyfikować emocje, jak nimi zarządzać i żyć pełnią swoich możliwości. Przeczytaj książkę i pomóż swojemu dziecku w walce z wszechogarniającym stresem.

Źródło: empik.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *