Niezbędnik Finansowy

Planowanie to oprawianie przyszłości w ramy teraźniejszości. Możesz to zacząć już dzisiaj.
~ Alan Lakein

Bywa, że kiedy opowiadam o planowaniu finansowym, słyszę od ludzi
„To nie dla mnie” albo „Żeby planować, trzeba mieć z czego — ja mam zbyt mało pieniędzy i nie ma czego planować”.

Był taki czas, gdy przez pół roku prowadziłam zajęcia dla podopiecznych MOPR w Lesznie. Szczególnie pamiętam warsztaty, na których pracowaliśmy z planowaniem budżetu na wigilijną kolację. Zaplanowaliśmy i wyceniliśmy wszystko, co miało znaleźć się na stole w ten magiczny wieczór. W styczniu, gdy omawialiśmy wykonanie planu w praktyce, olbrzymie brawa dostała od wszystkich Kasia. Nie tylko zaplanowała budżet na wszystkie świąteczne posiłki, ale również na prezenty dla swoich dzieci. I wykonała ten plan w 100%! Oczywiście potrzebną kwotę zaplanowała i odłożyła w swoim budżecie, nie korzystała z żadnych pożyczek. Wyraz jej twarzy, gdy biliśmy brawa, pamiętam i pamiętać będę jeszcze bardzo
długo. Oczywiście Kasia nagrodziła siebie za wykonane zadanie — zapisała się na siłownię, ponieważ już planowała wakacje z dziećmi nad pobliskim jeziorem i marzyła, by wystąpić w bikini. Można? Można! Każdy może! Ty również!

Niewątpliwie czas świąt jest tym momentem, w którym łatwo stracić finansowy rozsądek.

A może dla Ciebie to inny moment w roku? Pomyśl i napisz kiedy najtrudniej utrzymać Ci finanse w ryzach. Oraz co zrobisz, aby nie ulec pokusie.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Korzyści jakie osiągniesz dzięki pracy z Niezbędnikiem

52 tygodnie z zadaniami

220 stron

  • Nauczysz się planować i kontrolować swoje finanse dzięki czemu zyskasz poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej
  • Wzrośnie Twoje poczucie własnej wartości! Nagle bowiem zarządzasz pieniędzmi! Robisz coś, o czym być może jeszcze chwilę temu w ogóle nie myślałaś lub nie wiedziałaś jak to robić.
  • Osiągając spokój w finansach zyskujesz spokój w życiu
  • Kiedy świadomie zarządzając pieniędzmi,decydujesz o tym, co chcesz w świecie wspierać – u jakich producentów chcesz kupować? Z jakich surowców użytych do produkcji chcesz korzystać i jak się ten proces przekłada na troskę o środowisko i Twoje zdrowie?
  • Planując wydatki dajesz sobie możliwość świadomego korzystania z zasobów jakimi są Twój czas i energia czy chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *