Człowiek utalentowany

 

Początek znajomości

Jednym z pierwszych podcastów, jaki słuchałem w języku polskim był podcast Dominika Juszczyka „Z pasją o mocnych stronach”. Znacie go z pewnością, a jeśli jeszcze nie mieliście okazji, to czas najwyższy.
Dominik dał się poznać jako serdeczny i życzliwy człowiek. Przyjął moje zaproszenie, dotrzymał terminu, zaprosił mnie do swojego mieszkania i na domiar wszystkiego – nagrywaliśmy jego mikrofonami. Chętnie opowiada o swoich doświadczeniach i dzieli się zdobytą wiedzą.

Rozmawialiśmy o początkach jako pracownika branży IT, o zainteresowaniu mocnymi stronami oraz o tym, jak swoje mocne strony wykorzystuje na codzień.

Usłyszycie więcej o CliftonStrengths, czyli badaniu Gallup. Jak je przeprowadzić i jakie podejmować kolejne kroki.

W bardzo wielu wątkach Dominik przemyca warte polecenia książki, których tytuły zebrałem poniżej.
Zachwyciło mnie to, w jaki sposób Dominik przyswaja materiał z przeczytanych książek, czytając wybrane po wielokroć. Zdjęcie przedstawia jedną z książek, między stronami której możecie zobaczyć dziesiątki małych karteczek. Karteczki te są dodatkowo opatrzone ikonami nawiązującymi do tematów, których dotyczy zaznaczenie.

Czytanie produktywne

Produktywne czytanie

Nie chcę zdradzać zbyt wiele – koniecznie posłuchajcie rozmowy z Dominikiem Juszczykiem – człowiekiem wielu talentów. Według badania Gallupa, ma ich aż 34. Na pocieszenie dodam, że Wy także macie 34 talenty – według tego samego badania.

Poruszone zagadnienia:
Koncentracja
Badanie Gallup – https://www.gallupstrengthscenter.com/
Produktywność
Podcast Radka Budnickiego „Lepiej Teraz” odcinek na temat książki Viktora Frankla „Człowiek w poszukiwaniu sensu”

Polecane książki:
„Dawaj i bierz” Adam Grant
„Człowiek w poszukiwaniu sensu” Viktora Frankla
„7 nawyków skutecznego działania” Stephen Covey
„Esencjalista” Mckeown Greg
„Praca głęboka” Cal Newport
„So Good They Can’t Ignore You” Cal Newport

Dominik w sieci:
https://dominikjuszczyk.pl/
https://www.facebook.com/dominik.juszczyk
https://www.linkedin.com/in/dominikjuszczyk/

 

Jak słuchać podcastu:

Podcastów możesz słuchać na urządzeniach mobilnych oraz bezpośrednio ze strony www. Poniżej linki do najpopularniejszych aplikacji i metod umożliwiających odsłuch:

ANDROID

SPOTIFY

ITUNES

SPREAKER

YOUTUBE

STITCHER

Ważne funkcje, to możliwość przyspieszania odsłuchu, co pozwala w krótszym czasie odsłuchać więcej treści. Uwaga – dla wyższych prędkości wymagane jest większe skupienie na słuchanych treściach. Bez tego można w krótkim czasie ominąć wartościową część odcinka.

Co istotne dla słuchaczy…

Warto wspomagać twórców i oceniać ciekawy i wartościowy podcast. 
Przyznajemy odpowiednią ilość gwiazdek (maksymalna ilość to najwyższa ocena), a także dodajemy komentarz, który dodatkowo będzie motywował twórcę oraz wpływał na lepszą dostępność podcastu dla innych zainteresowanych podobną tematyką.

 

Przeczytaj także – proszę!


Po długich namysłach zdecydowałem się założyć profil twórcy na Patronite.pl, dlatego jeśli uznasz materiał za wartościowy i zechcesz mnie wesprzeć, to z góry serdecznie dziękuję! Wejdź proszę na mój profil w serwisie Patronite: Patronite

Możesz także przeczytać w tym wpisie, dlaczego podjąłem taką decyzję.

Zapraszam do wysłuchania odcinka.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 komentarzy dla “Człowiek utalentowany”

  1. Dodałabym do listy książek jeszcze Marka Aureliusza „Rozmyślania”. W uzupełnieniu do polecanego przez Dominika Victora Frankla.

  2. Bardzo przyjemnie mi się słuchało Waszej rozmowy 🙂 Zapamiętam przede wszystkim, że warto zbierać „kapitał doświadczenia” i że kluczowe umiejętności przyszłości skupianie się i szybkie uczenie się. No i w końcu chyba przeczytam Esencjalistę 🙂

    1. Bardzo cieszą takie komentarze Pawle. Bardzo dziękuję w imieniu swoim i Dominika!

    1. Czas najwyższy… Ja uległem zauroczeniu i tak za chwilę będzie rok. Wartość sama w sobie, jakość wybierasz sama, a ilość… stale przybywa nowych i są coraz lepsze 🙂

  3. Super, że o tym piszesz. Ja ucząc się w liceum, czy będąc już na studiach także praktykowałam metodę małych karteczek. Muszę koniecznie wysłuchać rozmowy, którą polecasz na końcu posta.

    1. Zarówno rozmowa z Dominikiem powinna Cię usatysfakcjonować, jak i nagranie Radka Budnickiego – Polecam 😀