Co robić, kiedy nic się nie chce?

Możecie mi wierzyć lub nie, co nie zmienia faktu, że to prawda.

Nie raz w swoim życiu miałem okresy dużej aktywności zarówno zawodowej, jak i pozazawodowej. Naturalną koleją rzeczy jest to, że bywały także okresy, kiedy trudno wykrzesać z siebie dodatkową energię na zejście z kanapy. Powrót z pracy oznaczał wegetacje na sofie, później sen i tak w kółko. Praca, sofa, sen, praca, sofa sen. W weekend to samo, ale bez pracy.

Warto zadać sobie pytanie z czego wynikają te dwa, jakże odmienne stany.

Bez skomplikowanych wywodów naukowych, ale za to z ulubioną odpowiedzią prawników – to zależy.
Oczywiście, że zależy i to od wielu czynników.

U niektórych wywoła to uśmiech, ale jakby się zastanowić to głupie nie jest, bo mam na myśli porę roku. Przecież zimą, gdy dni są krótsze to jakoś tak chętniej zalegamy na kanapach i rzadziej wychodzimy na spacery.
Długość snu miewa często decydujący wpływ na motywację i ogólne samopoczucie.
Co jemy. Tak, to także ma wpływ na nasze chce mi się lub nie.

Składowych jest znacznie więcej, bo motywacja to taka dość indywidualna sprawa.
Czasem bardzo chcemy coś zrobić, ale nie możemy sobie na to pozwolić, bo dziecko, bo żona, bo brak środków – niektórzy powiedzą, że to wymówki, ale przecież tak właśnie jest. Bardzo chciałbym wyjść do kina, ale małe dziecko, a partnerka ledwo żywa. Są zatem takie okresy w życiu, kiedy należy lub wypada odpuścić. Wtedy zwykle inwestujemy w inne aktywności, czy relacje.

W różnych etapach naszego życia lokujemy czas na różnych lokatach z tym, że niektóre z mich tracimy bezpowrotnie – stopa zwrotu jest wręcz ujemna. Czasu nie odzyskamy, dlatego warto z głową nim gospodarować.

 

Posłuchajcie, co mam do powiedzenia na ten temat, podzielcie się przemyśleniami i napiszcie komentarz.

Pamiętajcie także, że to moje doświadczenia. Niektóre działania się sprawdziły, a inne nie. Każdy ma swój rozum i zdolność adaptacji.
Próbujcie, testujcie i szukajcie, żeby znaleźć najlepsze dla siebie metody. Najbardziej skuteczną motywację. Najbardziej optymalne, lubiane zajęcia i ludzi, którymi chcecie się otaczać. Bo to kim się otaczacie ma także bardzo duże znaczenie dla Was samych.

 

Jak słuchać podcastu:

Podcastów możesz słuchać na urządzeniach mobilnych oraz bezpośrednio ze strony www.
Poniżej linki do najpopularniejszych aplikacji i metod umożliwiających odsłuch:

ANDROID

SPOTIFY

ITUNES

GOOGLE PODCASTS

SPREAKER

STITCHER

CASTBOX

YOUTUBE

Ważne funkcje, to możliwość przyspieszania odsłuchu, co pozwala w krótszym czasie odsłuchać więcej treści. Uwaga – dla wyższych prędkości wymagane jest większe skupienie na słuchanych treściach. Bez tego można w krótkim czasie ominąć wartościową część odcinka.

Co istotne dla słuchaczy…

Warto wspomagać twórców i oceniać ciekawy i wartościowy podcast.
Przyznajemy odpowiednią ilość gwiazdek (maksymalna ilość to najwyższa ocena), a także dodajemy komentarz, który dodatkowo będzie motywował twórcę oraz wpływał na lepszą dostępność podcastu dla innych zainteresowanych podobną tematyką.

Wejdź proszę na mój profil w serwisie Patronite: Patronite

Miłego słuchania

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *