Jakiego typu masz pracę?
Jeśli dużo siedzisz w swojej pracy lub Twoje ruchy są mocno ograniczone, to ten odcinek jest zdecydowanie dla Ciebie!
Gość tego odcinka, Arkadiusz Czajkowski, to zdeterminowany i bardzo konkretny trener personalny. W jasny i rzeczowy sposób mówi o konieczności bycia aktywnym na co dzień.
Nie chodzi o wylewanie siódmych potów na siłowni. Nie chodzi też o długodystansowe biegi, kolarstwo, maratony, czy triathlony.
Chodzi o najnormalniejsze i najprostsze ćwiczenia, które zmuszą Cię do wstania od biurka, choćby na 5-10 minut i kilka razy w ciągu Twojego dnia w pracy.
Wrzucę tutaj kilka filmików z kanału Arka, żebyś mógł / mogła zobaczyć, o co chodzi.
Zanim jednak obejrzysz te filmiki, zastanów się, jak wygląda Twój typowy dzień. Nie tylko ten w pracy, ale cały dzień. Od momentu, kiedy usłyszysz budzik…
Czy nie jest przypadkiem dokładnie tak, jak mówi mój gość?
Wstajesz i po wykonaniu podstawowych czynności natury higienicznej, siadasz do śniadania, czy porannej kawy. Może prasówka, przy komputerze, albo telefonie?
Następnie droga do pracy, w której trakcie też zwykle siedzisz. Chyba że masz pecha i wszystkie miejsca są zajęte przez tych, którzy wsiedli wcześniej, a ustępują ich wyłącznie osobom uprzywilejowanym. Mam nadzieję, że tak kultura nadal obowiązuje w środkach komunikacji miejskiej. Jeśli nie to jest gorzej, niż mi się wydaje…
Jesteś w pracy. Co dalej?
Czas na zrobienie kawy / herbaty, bo przecież później może nie być czasu i… Siedzisz. Wstajesz na siku i może jeszcze kilka razy w ciągu dnia w pracy. Przerwa na drugie śniadanie, czy obiad, który też przecież na siedząco i powrót za biurko.
Koniec pracy na dziś!
Droga do domu nie różni się od tej rano. W domu kilka czynności związanych z ogarnięciem mieszkania, przygotowania się na dzień kolejny. Kolacja na siedząco, bo niby jak inaczej.
Chwila relaksu przed telewizorem?
Może z książką?
A może masz jeszcze coś do nadgonienia z pracy i siadasz do komputera. Z naciskiem na SIADASZ!
Nie każdy tak ma. Zdaję sobie z tego sprawę.
Nawet bardzo chcę wierzyć, że tak nie jest. Ponieważ byłem w tej części wiele razy, to wiem, że tak po prostu jest.
Jak to zmienić?
Mój gość użył ciekawego porównania.
Do działania motywują nas dwie rzeczy. Inspiracja i desperacja. Możesz być zainspirowany do działania i super. Jeśli nie masz silnej woli. Nie masz w sobie dostatecznie dużo determinacji, to zwykle szybko się poddasz.
Jeśli jednak dostrzegasz w sobie niepokojące objawy, jak problem ze schyleniem się do zasznurowania buta, a może nie potrafisz się podnieść bez podpierania się rękami. Może nękają Cię chroniczne bóle pleców, czy szyi.
Może wyniki badań wykazały wyjątkowo dużo trójglicerydów. Wtedy w akcie desperacji poszukujesz sposobu na naprawienie tego, co zepsułeś.
Może trochę przesadziłem, bo część z objawów wymaga konsultacji ze specjalistami, a nie zdobycia się na dodatkową lub jakąkolwiek aktywność ruchową.
Mało tego!
Mam dla Was trzy książki „Życie Ci ucieka”
Co zrobić?
Napisz w komentarzu pod tym postem, jaką aktywność wykonujesz lub zamierzasz wykonywać w trakcie dnia pracy.
Wygrają najciekawsze komentarze, które wybierzemy wspólnie z Arkiem.
Brane będą pod uwagę komentarze, które pozostawicie do 26 stycznia.
Arek poleca:
Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins
Mit Przedsiębiorczości – Michael E. Gerber
Reguła 10X – Grant Cardone
Arek w sieci:
LinkedIn
Strona Arkadiusza
Instagram
Youtube
Jak słuchać podcastu:
Podcastów możesz słuchać na urządzeniach mobilnych oraz bezpośrednio ze strony www.
Poniżej linki do najpopularniejszych aplikacji i metod umożliwiających odsłuch:
Ważne funkcje, to możliwość przyspieszania odsłuchu, co pozwala w krótszym czasie odsłuchać więcej treści. Uwaga – dla wyższych prędkości wymagane jest większe skupienie na słuchanych treściach. Bez tego można w krótkim czasie ominąć wartościową część odcinka.
Co istotne dla słuchaczy…
Warto wspomagać twórców i oceniać ciekawy i wartościowy podcast.
Przyznajemy odpowiednią ilość gwiazdek (maksymalna ilość to najwyższa ocena), a także dodajemy komentarz, który dodatkowo będzie motywował twórcę oraz wpływał na lepszą dostępność podcastu dla innych zainteresowanych podobną tematyką.
Wejdź na mój profil w serwisie Patronite: https://patronite.pl
Dziękuję Patronom:
Arturowi i tym „anonimowym” także!!!
Miłego słuchania