Storytelling

Takiego początku w tym podcaście jeszcze nie było!

Goście przedstawiają się czasem bardzo zwięźlę, a czasem już na wstępie mówią trochę więcej o sobie. Jak dotąd nikt nie przedstawił się tak, jak Monika.
Takie przedstawienie się osoby, która zawodowo zajmuje się opowiadaniem historii, z angielska zwanym storytellingiem, gwarantuje dobrą, czy też bardzo dobrą treść.
Umawiałem się z Moniką Górską dłuższą chwilę, bo oboje mamy dość dobrze zapełnione kalendarze. Kiedy nadszedł czas rozmowy i poprosiłem Monikę o przedstawienie się, nie myślałem, że usłyszę taką historię. Tak plastyczną i tak autentyczną, że widziałem opisywane przedmioty i niemalże czułem chłód tego tragicznego wieczora.

Cała rozmowa przebiegła jednak bardzo spokojnie i bardzo przyjemnej atmosferze, a do tego, o czym jestem przekonany, przepełniona była wartościowymi doświadczeniami, które każdy będzie mógł dopasować do swoich potrzeb związanych z umiejętnością opowiadania.

Darek Puzyrkiewicz, autor książki „Biblia copywitigu„,  opowiadał o copywritingu w odcinku numer 51. Ewa Madeyska, mówiła o pisaniu angażujących historii, bo sama przecież napisała kilkanaście książek, w tym jedną nominowaną do Nagrody Literackiej Nike w 2008 roku, to był odcinek numer 89.
Dziś dr Monika Górska bardzo dużo opowiada o storytellingu.

  • czy można się go nauczyć
  • jak się go nauczyć
  • opowiadanie kawałów to nie storytelling
  • itp.

Monika zaczęła z wysokiego C, już od samego początku pokazując kunszt strytellingu. Cała rozmowa toczyła się właśnie wokół opowiadań, także tych, które sprzedają. Co za tym idzie i warte jest podkreślenia już teraz: Monika od 22 do końca września udostępnia za darmo swój kurs, z którego sam mam zamiar skorzystać.

Link do kursu – Krótki Kurs Filmowy to nieodpłatny kurs, który nauczy Cię języka filmowego, czyli języka, którego rozumie każdy. To obowiązkowe narzędzie współczesnego przedsiębiorcy. Znając język filmowy, zrozumiesz, że wystarczy Ci zwykły smartphone lub kamerka, by przekazać to, co chcesz, i by klient zrozumiał to, co powinien zrozumieć. Zapisz się i korzystaj!

Monika poleca:

Monika Górska – „VISUAL STORYTELLING. JAK OPOWIADAĆ JĘZYKIEM VIDEO”
Amy Wallace, Ed Catmull – „Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji”

Monika w sieci:

https://www.linkedin.com/in/monikagorska/
https://fabrykaopowiesci.pl/ 

 

DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE SWOIM PATRONOM!

Wszyscy patroni mają dostęp do treści podcastu i wpisów z wyprzedzeniem. Pomagają mi wybierać gości i tematy do podcastu.
Ja dwoję się i troję, żeby za to wsparcie otrzymali jak najwięcej korzyści. Zapytaj ich, a może i ty zgodzisz się dołączyć do tej sympatycznej gromadki.

Wielkie DZIĘKUJĘ
Zbyszkowi,
Michalinie,
Wioletcie,
Krzyśkowi,
Wiktorowi,
Marcinowi (poprosił o link do dowolnej akcji, więc wybrałem tę),
Marcinowi,
Katarzynie,
Annie,
Łukaszkowi,
Tomkowi,
Tomkowi (link do akcji charytatywnej),
oraz wszystkim, którzy wolą pozostać anonimowi – Wielkie dzięki!!!

I Ty możesz zostać patronem podcastu. Kliknij poniższy obrazek i zdecyduj.


 

Zapraszam też do zapisania się na podcastowy newsletter!
Wejdź na stronę i przekonaj się, że warto.

Śmiało klikaj obrazek ???

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze dla “Storytelling”

  1. Dzień dobry, chciałam tylko poinformować, że na spotify pod tym odcinkiem jest błędny link. Powinno być na końcu 091 zamiast 090. A tak po za tym rozmowa bardzo ciekawa, zaskoczyło mnie, że Steve Jobs miał „drugie oblicze”.
    Pozdrawiam
    Stefi