Zarządzanie w chaosie

Dobrego lidera poznasz w trudnych chwilach

Nie jest wielką sztuką przewodzić ludziom w czasach normalnej rzeczywistości. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, kiedy zmieni się także jeden z czynników i przejdziemy w czasy dużej niepewności. Można to porównać do oficerów w wojsku, którzy po szkole, pełni wiary w swoje możliwości i pewni tego, że są gotowi na najgorsze, dostają swój oddział. Na terenie koszar i na poligonie radzą sobie świetnie. Cieszą się na rozkaz wyjazdu na misję. Ekscytacja, pewność siebie i wiara w swoje zdolności przywódcze kończy się z pierwszym wybuchem prawdziwej miny, pierwszym rannym i zabitym.

U jednych wtedy pojawia się zwątpienie, chęć rezygnacji i natychmiastowego powrotu do domu.
U innych może się pojawić iluzja bohatera, który za wszelką cenę chce udowodnić, swoje męstwo i zdolność do przewodzenia innym.

Z czasem świst kul i ofiary nie są już czymś szczególnym i pojawiają się prawdziwe umiejętności radzenia sobie w opresjach, doceniania przyswojonej teorii, która okazuje się być nieprzydatna bez praktycznych doświadczeń.

Znamy takie obrazki z wielu filmów. Zamy hasła i powiedzenia, ale jak przygotować się do zarządzania w chaosie, kiedy on już za pasem?

Ano nijak szczególnie!

Pytaj, czytaj, popełniaj błędy i ucz się na nich. To na szczęście nie front, a ewentualne ofiary, to nie zabici prawdziwą amunicją. Dlatego nie lekceważ konfliktów w firmie, nie unikaj konfrontacji, ale też świadomie ich nie wywołuj. Przyglądaj się relacjom i reakcjom.

A w temacie czytania, to mam dla Ciebie propozycję. Ewa Błaszczak, mój gość, jest autorką kilku ciekawych Książek. Jedną z nich jest właśnie „Zarządzanie w chaosie”.
Nie jest to łatwa lektura do poduszki, ale wartościowy podręcznik, który warto przepracować.
Ewa ma także bogate doświadczenie w trenowaniu, szkoleniu menedżerów na różnych szczeblach kariery zawodowej. Lata spotkań i wymiany doświadczeń powodują, że zarówno rozmowa z Ewą, jak i czytanie jej książek, dają wielką wartość.

 

Rozmawialiśmy o książkach, których autorką jest Ewa, ale jak wiesz, każdego gościa proszę o polecenie książki, czy książek, które w jakimś stopniu wpłynęły na moich gości, wywarły na nich duże wrażenie. Zobaczcie zatem, co poleciła Ewa Błaszczak.

Ewa poleca:

„Dare to Lead” – Brene Brown
„Lead from the Heart: Transformational Leadership for the 21St Century” – Mark C. Crowley
„Zmień Kurs” – L. David Marquet

Ewa w sieci:

https://www.ewablaszczak.com/
https://www.linkedin.com/in/ewablaszczak/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000383857213

 

DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE SWOIM PATRONOM!

Wszyscy patroni mają dostęp do treści podcastu i wpisów z wyprzedzeniem. Pomagają mi wybierać gości i tematy do podcastu.
Ja dwoję się i troję, żeby za to wsparcie otrzymali jak najwięcej korzyści. Zapytaj ich, a może i ty zgodzisz się dołączyć do tej sympatycznej gromadki.

Wielkie DZIĘKUJĘ
Zbyszkowi,
Michalinie,
Wioletcie,
Krzyśkowi,
Wiktorowi,
Marcinowi (poprosił o link do dowolnej akcji, więc wybrałem tę),
Marcinowi,
Katarzynie,
Annie,
Marice,
Łukaszkowi,
Tomkowi,
Tomkowi (link do akcji charytatywnej),
oraz wszystkim, którzy wolą pozostać anonimowi – Wielkie dzięki!!!

I Ty możesz zostać patronem podcastu. Kliknij poniższy obrazek i zdecyduj.


 

Zapraszam też do zapisania się na podcastowy newsletter!
Wejdź na stronę i przekonaj się, że warto.

Śmiało klikaj obrazek ???

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz dla “Zarządzanie w chaosie”

  1. ElizaManikowska

    Nastąpił czas radykalnej destabilizacji, który jest wyzwaniem dla wszystkich. Czas w którym od nowa kształtują się relacje międzyludzkie, a liderzy szukają odpowiedniego podejścia i obszarów na których powinni skupić się najbardziej. Świetny, inspirujący wywiad z Panią Ewą.