Mówimy w tym samym języku, a nie możemy się dogadać
Kiedy słyszę słowo komunikacja, to w głowie mam poniższy obrazek. Prawdopodobnie dlatego, że ilekroć wychodzi ten temat, to zawsze pojawiają się kwestie nieporozumień.
Mówimy i słyszymy, w zdecydowanej większości poprawnie, a i tak dochodzi do konfliktów, a co najmniej do błędnego zinterpretowania komunikatu.
Kto ma rację?
W tym przypadku każda ze stron, ale czy są w stanie się porozumieć? Czego tu brakuje?
Źródło: Demotywatory.pl
Może zdarza Ci się czasem powiedzieć do dziecka, że już NIGDY nie kupisz mu zabawki. Może Twój partner usłyszał od Ciebie, że ZAWSZE musisz się prosić o wsparcie. Może sam słyszysz, że NIGDY nie można na Ciebie liczyć?
To często wypowiedziane w emocjach, bolesne i krzywdzące słowa, bo przecież zwykle to nie jest prawda.
A może zastanawiasz się, czy mówić półtora godziny lub cudzysłowiu?
Dziś zachęcam do posłuchania lub obejrzenia, solowego odcinka, gdzie starałem się przekazać najczęstsze powody nieporozumień. Wskazałem też kilka przykładów utrudniających oraz wspierających dobrą komunikację i zrozumienie.
Zastanawiałem się też, czy opowiedzieć w tym odcinku o swoich planach
Od kilku miesięcy zbieram się i przygotowuję do przygotowania kursu. Kursu, który sam chciałbym kupić te ponad dwa lata temu.
Kursu, który pokazałby mi drogę od pomysłu do wdrożenia, a nawet więcej.
Dzięki temu zrozumiałbym, jak ważne jest dobre przygotowanie się do tej przygody, myślenie i działanie w oparciu o prostą strategię.
Kurs pełen dobrych praktyk, ale też omawiający realnie popełnione błędy, żebym sam mógł ich uniknąć.
Kompendium wiedzy od praktyka, który nieprzerwanie „jara się” tym tematem.
Jak zrobić dobry podcast
Mam pełną świadomość, a nawet wiedzę, że takie kursy są już na rynku. Znam i szanuję autorów tych kursów. Każdy z nich ma bogate doświadczenie i jest niezaprzeczalnie ekspertem w tym, co robi.
Jednak każdy z nas kładzie nacisk na pewne obszary, tematy kursu, w których czuje się najpewniej lub ceni je najbardziej.
Jeden z twórców, dużo energii poświęci na kwestie odpowiedniego sprzętu do nagrywania. Inny na precyzję w postprodukcji, czyli wszystko, co związane jest z edycją i montażem nagranego materiału. Jeszcze inny twórca skupi się, być może, na promocji tych treści i dotarciu do słuchaczy.
Jeśli myślisz o swoim podcaście, o dzieleniu się swoimi historiami i doświadczeniem, to piszę właśnie do Ciebie.
Pobierz załączony materiał i rozpocznij przygotowania do swojego podcastu. I pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać, bo lubię pomagać.
Czasem zapominam, że może jesteś tutaj pierwszy raz i nigdy wcześniej nie słyszałeś o podcastach. Jeśli tak się zdarzyło, to poniżej masz listę aplikacji, dzięki którym słuchanie podcastów stanie się przyjemniejsze i łatwiejsze.
APPLE PODCASTS – pamiętaj, żeby zostawić recenzję podcastu
DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE SWOIM PATRONOM!
Mają oni dostęp do różnych treści, czasem tych nie publikowanych, do materiałów i książek ode mnie i gości podcastu. Jak już jesteśmy w temacie książek od gości podcastu, to Radek, co dla mnie jest niesamowitym doświadczeniem, obdarował wszystkich patronów podcastu #RODK swoją książką „Strategi LEAN”. Zaznaczę, że cena na okładce wartościowej i pięknie wydanej książki, to 99 zł
Dzięki aplikacji Patronite Audio mają dostęp do materiałów przed ich oficjalną publikacją oraz ewentualnych materiałów audio / wideo ekstra.
Wielkie DZIĘKUJĘ
Zbyszkowi,
Michalinie,
Wioletcie,
Krzyśkowi,
Wiktorowi,
Marcinowi (poprosił o link do dowolnej akcji, więc wybrałem tę),
Katarzynie,
Katarzynie,
Annie,
Łukaszkowi,
Tomkowi,
Tomkowi (link do akcji charytatywnej),
Szymonowi,
Dawidowi,
Markowi,
Mirosławowi (link do akcji charytatywnej),
Błażejowi, (link do akcji charytatywnej)
Hubertowi,
Pawłowi,
Dominikowi,
Marzenie,
WIELKIE DZIĘKI!!!
I Ty możesz zostać patronem podcastu. Kliknij poniższy obrazek i zdecyduj.
Zapraszam też do zapisania się na podcastowy newsletter!
Wejdź na stronę i przekonaj się, że warto.
Śmiało klikaj obrazek