Rozwój z kursem online

Czym jest kurs online?

Czy można rozwijać się online?

Kilka lat temu kupiłem swój pierwszy kurs online, którego ostatecznie nie skończyłem. Jakiś czas później kupiłem kurs od jednego z gości podcastu (ze zniżką), którego też nie ukończyłem. Może nie byłem dostatecznie zmotywowany, może to prowadzenie ucznia zawiodło – sam nie wiem.

Inny kurs, kupiony w 2018 pomógł mi rozwiązać niezrozumiałe dla mnie kwestie techniczne, związane z uruchomieniem podcastu. Dzięki zrozumiałem co i jak i dziś nadal możesz słuchać mojego podcastu.
Przyznam, że nie byłem do końca zadowolony z tego kursu. Merytorycznie zawierał niezbędne informacje, podane dość zdawkowo, ale odpowiedział na to moje jedno pytanie, które mnie blokowało i za to plus. Minus za kontakt z autorem, który w kursie deklarował wsparcie i odpowiedzi na prace domowe.

Dlaczego o tym piszę?

Znalazłem w sieci i w podcastach sporo materiałów dotyczących tworzenia kursów online. Nie znalazłem jednak wielu treści z perspektywy kursanta, klienta. Z punktu widzenia rozwoju, to może zainteresować Cię bardziej. Wszak nie każdy może i chce stworzyć własny kurs, ale każdy może z takiego kursu skorzystać.
Jak zatem i gdzie szukać kursów?

Jak wybrać właściwy, jeśli w danym temacie jest większy wybór?

O tym i o wielu innych kwestiach rozmawiałem z Jackiem Wolniewiczem, który jest w ścisłym gronie autentycznych ekspertów. Nie tylko dlatego, że zajmuje się wspieraniem innych w tworzeniu kursów, ale także ze względu na swoje wykształcenie.
Nie wystarczy wiedzieć, co się chce przekazać, bo to nie zawsze to samo, czego oczekuje kursant. Dobranie odpowiedniej metody do specyfiki tematu i grupy odbiorców, jest równie istotna, co sama treść.

Mam swoje doświadczenia, jako kursant, dlatego wiele energii przez ostatnie tygodnie wkładam w przygotowanie bardzo dobrego kursu. Walczę ze sobą, żeby poskromić perfekcjonizm i dostarczyć produkt, a nieciągle go udoskonalać i nigdy nie opublikować.
Na szczęście już opinie po pierwszych webinarach pozwalają mi wytrwać w przekonaniu, że to będzie bardzo dobry kurs.

To tyle z autoreklamy

Jeśli w ostatnim czasie dostałeś ode mnie za dużo e-maili, to napisz mi o tym, bo testuję rozwiązania różnych szkół, a to może być irytujące. Jeśli tak – PRZEPRASZAM!
Zwyczajnie bardzo mi zależy!

Zapraszam do przesłuchania rozmowy z Jackiem, bo myślę, że możesz być zachęcony do przetestowania dostępnych kursów w obszarach, które Ciebie interesują.

Jacek poleca:

Metoda czarnej skrzynki: Zaskakująca prawda o błędach i naturze sukcesu – Matthew Syed

Jacek w sieci:

https://jacekwolniewicz.pl/
https://www.facebook.com/groups/kursyonline
https://www.facebook.com/jacekwolniewiczmasterteacher/

 

SŁUCHAJ BEZPOŚREDNIO W APLIKACJI:

SPOTIFY

APPLE PODCASTS – pamiętaj, żeby zostawić recenzję podcastu ?

GOOGLE PODCASTS

SPREAKER

STITCHER

CASTBOX

YOUTUBE

ANDROID

DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE SWOIM PATRONOM!

Mają oni dostęp do różnych treści, czasem tych nie publikowanych, do materiałów i książek ode mnie i gości podcastu. Jak już jesteśmy w temacie książek od gości podcastu, to Radek, co dla mnie jest niesamowitym doświadczeniem, obdarował wszystkich patronów podcastu #RODK swoją książką „Strategi LEAN”. Zaznaczę, że cena na okładce wartościowej i pięknie wydanej książki, to 99 zł

Dzięki aplikacji Patronite Audio mają dostęp do materiałów przed ich oficjalną publikacją oraz ewentualnych materiałów audio / wideo ekstra.

Wielkie DZIĘKUJĘ
Zbyszkowi,
Michalinie,
Wioletcie,
Krzyśkowi,
Wiktorowi,
Marcinowi (poprosił o link do dowolnej akcji, więc wybrałem tę),
Katarzynie,
Katarzynie,
Annie,
Łukaszkowi,
Tomkowi,
Tomkowi (link do akcji charytatywnej),
Szymonowi,
Dawidowi,
Markowi,
Mirosławowi (link do akcji charytatywnej),
Błażejowi, (link do akcji charytatywnej)
Hubertowi,
Pawłowi,
Dominik,
Marzenie,
Ani,

WIELKIE DZIĘKI!!!

I Ty możesz zostać patronem podcastu. Kliknij poniższy obrazek i zdecyduj.

 

 

Zapraszam też do zapisania się na podcastowy newsletter!
Wejdź na stronę i przekonaj się, że warto.

Śmiało klikaj obrazek

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *