Droga od zera do milionera

Amerykański sen po holendersku!

A w zasadzie to po polsku i holendersku, bo jego autorem jest Polak mieszkający w Holandii już ponad 20 lat.

Trudne życie w Polsce

Kris, a może na tym etapie historii to Krzysztof, nie miał lekko. Pochodził z rodziny, w której się nie przelewało, no, chyba że chodzi o alkohol, to co innego.
Nie raz chodził głodny, a w krytycznych momentach głodu wygrzebywał stare kromki chleba spod lodówki. Czasem załapał się na posiłek u kolegi.

W szkole i domu nie mógł liczyć na wsparcie

Stale słyszał, że nic z niego nie będzie i niech już teraz zacznie szukać pracy na budowie. Nauczyciele nie dawali mu najmniejszych szans na zdanie matury, odpowiednio motywując go złośliwym komentarzem.
Pewnie ku zaskoczeniu wielu osób z jego otoczenia i własnemu także, Krzysztof zdał maturę i postanowił, że pojedzie do Holandii, gdzie mieszkała już jego siostra…

Nie opiszę tutaj całej jego historii i w podcaście z pewnością nie wyczerpaliśmy tematu. Ważne, że kluczowe wątki zostały poruszone, a wnioski i działania po wysłuchaniu tej rozmowy są już po Twoje stronie.

Podejmowanie decyzji!

Dzisiaj Kris jest człowiekiem sukcesu. Jest szanowanym przez społeczność przedsiębiorcą z zasadami, który chętnie pomaga innym, dzieląc się swoim doświadczeniem jednakowo poprzez sposób prowadzenia biznesu, jak i mówca inspiracyjny. Teraz pomaga także jako mentor w holenderskim programie telewizyjnym!
Droga do osiągnięcia sukcesu nie była łatwa, ale zapytany o receptę na sukces odpowiada, że kluczem jest podejmowanie decyzji!
Umiejętność reagowania, podejmowania ryzyka i odpowiedzialność, to cechy, dzięki którym Kris osiągnął swoje młodzieńcze marzenia o domu, podświetlanych drzewach i elektrycznym samochodzie.

Jego historię poznasz, słuchając naszej rozmowy w podcaście, ale możesz też przeczytać w książce Gunnen, którą sam napisał.
Przeczytałem, a z każdą czytaną stroną czułem się, jakbym oglądał film z serii od pucybuta do milionera, czy też od zera do milionera.

I Ty możesz przeczytać tę książkę, bo wybiorę kilku szczęśliwców, którzy pod tym wpisem pozostawią komentarz, o którym mówię w treści odcinka. Zapraszam.

Warto!

 

Kris poleca:

Gunnen – Kris Florek
Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert Kiyosaki

Kris w sieci:

https://www.instagram.com/krisflorek/
https://krisflorek.com/

Obejrzyj podcast:

 

SŁUCHAJ PODCASTU BEZPOŚREDNIO W APLIKACJI:

SPOTIFY

APPLE PODCASTS – pamiętaj, żeby zostawić recenzję podcastu ?

GOOGLE PODCASTS

SPREAKER

STITCHER

CASTBOX

YOUTUBE

ANDROID

DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE SWOIM PATRONOM!

Mają oni dostęp do różnych treści, czasem tych nie publikowanych, do materiałów i książek ode mnie i gości podcastu. Jak już jesteśmy w temacie książek od gości podcastu, to Radek, co dla mnie jest niesamowitym doświadczeniem, obdarował wszystkich patronów podcastu #RODK swoją książką „Strategi LEAN”.
Zaznaczę, że cena na okładce wartościowej i pięknie wydanej książki, to 99 zł

Dzięki aplikacji Patronite Audio mają dostęp do materiałów przed ich oficjalną publikacją oraz ewentualnych materiałów audio / wideo ekstra.

Bardzo DZIĘKUJĘ:
Zbyszkowi,
Michalinie,
Wioletcie,
Krzyśkowi,
Wiktorowi,
Marcinowi (poprosił o link do dowolnej akcji, więc wybrałem tę),
Katarzynie,
Annie,
Łukaszkowi,
Tomkowi,
Tomkowi (link do akcji charytatywnej),
Szymonowi,
Dawidowi,
Markowi,
Mirosławowi (link do akcji charytatywnej),
Hubertowi,
Pawłowi,
Dominikowi,
Ani,
Damianowi,
Oliwii,

WIELKIE DZIĘKI!!!

I Ty możesz zostać patronem podcastu. Kliknij poniższy obrazek i zdecyduj.

 

 

Zapraszam też do zapisania się na podcastowy newsletter!
Wejdź na stronę i przekonaj się, że warto.

Śmiało klikaj obrazek

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 komentarzy dla “Droga od zera do milionera”

 1. Cześć Wojtku,

  Dziś, jak w każdy poniedziałek (od czasu, kiedy zachłysnęłam się podkastami) towarzyszyłeś mi w drodze do pracy, a wraz z Tobą Twój gość. Nietuzinkowy Kris, człowiek, który odniósł sukces na emigracji. Spektakularna kariera na obczyźnie do standardu nie należy zwłaszcza, gdy zaczynasz bez umiejętności, wiedzy i języka. W sowim życiu miałam krótki epizod pracy w Holandii, dlatego tak przyjemnie słuchało mi się Krisa. Niemniej jednak w waszej rozmowie najbardziej zaintrygowało mnie, to przeistoczenie. Moment metamorfozy, w którym Kris przestał być narzędziem do spełniania oczekiwań innych i przeistoczył się w człowieka, który z determinacją sięga po własne marzenia.

  Jak udało mu się to wypracować? Czy istnieje na to jakiś przepis – jak na zupę z gwoździa? Czy trzeba mieć jakieś wyjątkowe predyspozycje? Czy ten 1% jest wystarczający?

  No chłopaki, nie zaspokoiliście mojej ciekawości. Kobiet w takim stanie się nie zostawia 🙂 Po dżentelmeńsku będzie obdarowanie mnie książką 😉
  Serdecznie was pozdrawiam i życzę dużo szczęścia. Wspaniale się z wami podróżowało.

  1. Cieszę się, że znalazłaś czas i posłuchałaś naszej rozmowy 🙂
   Masz rację! Żeby uzupełnić braki w historii Krzysztofa, należy przeczytać jego książkę 🙂

 2. Wioletta Czuryńska

  Świetny odcinek. Dziękuję Wam obojgu za ten podkast.
  To co dla mnie najważniejsze, to
  – po pierwsze: odpowiedź na moje pytanie, które uspokaja moje serce. Już wiem, że nie warto się ograniczać, nie muszę znajdować balansu i siebie samej stopować.
  – po drugie: dawaj innym zawsze odrobinę więcej niż się umawialiście. Tak robię, więc teraz wiem, że jestem na dobrej drodze.
  – po trzecie: pieniądze w biznesie nie powinny być celem, tylko pomaganie drugiemu człowiekowi.
  Ściskam, Wiolka,
  ultramaratonka i trenerka personalna Kobiet

 3. Dzięki Wojtku, dzięki Kris za tą rozmowę. Muszę przyznać że ten odcinek niesamowicie mnie poruszył, trudno powiedzieć dlaczego, ponieważ w sumie odcinek ten mówi o radości, szczęściu sukcesie a uderzył mnie gdzieś bardzo głęboko. Gratuluję Krisowi sukcesu i tego jak się nim dzieli, i tego że chyba pokazuje że szczęście nie musi być skomplikowane, firma nie musi być skomplikowana żeby odnieść sukces, czasami jesteśmy bardzo blisko, dotykamy wręcz szczęścia ale oddziela nas od niego tylko ten 1% … Tylko czasami trzeba kogoś kto Ci podpowie że to tylko 1%, jakiś krok który musisz zrobić, drobna rzecz lub sposób myślenia która musisz zmienić i będzie Ci lepiej … w szczególności kiedy tobie wydaje się, że stoisz przed górą nie do przejścia …
  Chętnie przeczytam książkę Kris!
  3majcie się

  1. Mnie także bardzo poruszyła historia Krisa i dlatego zaprosiłem go do podcastu ?
   Dziękuję za Twój komentarz ?