Nie tylko „Szkoła mówców”

Miałem już okazję pisać i rozmawiać o wystąpieniach publicznych. Jednak każda kolejna rozmowa, każdy artykuł i książka wnoszą nowe informacje, które można w prosty sposób zamienić w doświadczenia.

Czy aby na pewno wystąpienia publiczne?

Wysnułem tezę. Pewnie nie byłem pierwszy i jedyny, że „publiczne” odpycha tych, którzy tę wiedzę także powinni przyswoić. Bo czym są wystąpienia publiczne, jak nie umiejętnością poprawnego komunikowanie grupie i/lub z grupą ludzi. Przy czym grupa nie oznacza liczonego w dziesiątki, czy setki gremium.
Poprawne wysławianie się. Budowanie wypowiedzi dla osiągnięcia zmierzonego celu. Świadomość pewnych procesów i reakcji. To wszystko co składa się na skuteczne komunikowanie się, czy poprawne wystąpienie jest w dzisiejszych czasach umiejętnością już nie tylko pożądaną, ale często konieczną.

Dziś trudno wyobrazić sobie lidera organizacji, czy przedsiębiorstwa, który odczytuje „komunikat” z kartki. Prezesa firmy, czy nawet menedżera, który plącze się w swojej wypowiedzi i nikt tak na prawdę nie wie o co mu chodzi. Wiem, wiem… Takie sytuacje cały czas się zdarzają, więc tym bardziej dedykuję ten odcinek osobom, które czują, że to raczej nie o nich. Dedykuję go także sobie, bo zdarza mi się zaniedbać lub pominąć ważny proces, jakim jest przygotowanie.

Z Lidią Buksak, autorką książki „Szkoła mówców” rozmawialiśmy nie tylko o przygotowaniach, ale także o samych wystąpieniach, czy poprawnej polszczyźnie.
Zaskakujące może być, jak wielu liderów świetnie radzi sobie z planowaniem, wyznaczaniem i nawet realizacją celów biznesowych, ale nie stosuje tych sprawdzonych metod w odniesieniu do wystąpień.

Oczywiście Lidia nie jest jedynie autorką książki o wystąpieniach publicznych, a przede wszystkim jest trenerem wystąpień, który z powodzeniem przygotowuje liderów do zmiany w tym zakresie.
Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera także osoby występujące w radiu i telewizji.
Jej wiedza nie ogranicza się wyłącznie do nauczenia procesu przygotowania, a następnie przeprowadzenia wystąpień, ale także wspiera swoich klientów w zakresie przygotowania logopedycznego.

W książce urzekła mnie mnogość wyrazów ważnych dla mnie samego. Może to wyłącznie moje urojenie, ale autentyczność, wiarygodność i zaufanie to jedne z częściej pojawiających się w książce.

Dlaczego?

Bo to ważne! Nie najważniejsze, ale bardzo ważne.

Co jeszcze jest ważnego?

Ważna jest nagroda, jaką Lidia przygotowała dla słuchaczy konkursu. Żeby dowiedzieć się o co chodzi, czyli w jaki sposób zdobyć książkę, należy przesłuchać ten odcinek i… No właśnie…
To link do Dekalogu Mówcy Biznesowe, który pomoże w zdobyciu nagrodyhttps://www.linkedin.com/
Pamiętajcie, aby w komentarzu użyć #rodk

Książka Lidii Buksak:
Szkoła mówców

Książki polecane przez Lidię:
Bogumiła Toczyska „Elementarne ćwiczenia dykcji”
Bogumiła Toczyska ” Głośno i wyraźnie”
Carmine Gallo „Prezentacje Steva Jobsa”
Carmine Gallo „Mów jak TED”
Jacek Rozenek „Prezentuj z pasją”
Bert Decker „Wystąpienia publiczne”
Garr Reynolds „Prezenter bez tajemnic”
Garr Reynolds „Zen prezentacji”

 

Lidia w sieci:
http://www.lidiabuksak.pl/
https://www.linkedin.com/in/lidiabuksak/
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-M%C3%B3wc%C3%B3w-Lidia-Buksak-220934381923866/?modal=admin_todo_tour

Jak słuchać podcastu:

Podcastów możesz słuchać na urządzeniach mobilnych oraz bezpośrednio ze strony www.
Poniżej linki do najpopularniejszych aplikacji i metod umożliwiających odsłuch:

ANDROID

SPOTIFY

ITUNES

GOOGLE PODCASTS

SPREAKER

STITCHER

CASTBOX

YOUTUBE

Ważne funkcje, to możliwość przyspieszania odsłuchu, co pozwala w krótszym czasie odsłuchać więcej treści. Uwaga – dla wyższych prędkości wymagane jest większe skupienie na słuchanych treściach. Bez tego można w krótkim czasie ominąć wartościową część odcinka.

Co istotne dla słuchaczy…

Warto wspomagać twórców i oceniać ciekawy i wartościowy podcast.
Przyznajemy odpowiednią ilość gwiazdek (maksymalna ilość to najwyższa ocena), a także dodajemy komentarz, który dodatkowo będzie motywował twórcę oraz wpływał na lepszą dostępność podcastu dla innych zainteresowanych podobną tematyką.

Wejdź proszę na mój profil w serwisie: Patronite.pl

Miłego słuchania

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze dla “Nie tylko „Szkoła mówców””

    1. Dzięki Aga!
      Książkę już masz, ale może chcesz kolejną?

      Link do dekalogu jest w poście, a może ktoś z Twoich znajomych chciałby wygrać książkę?