Co to jest ten LinkedIn?
Na to pytanie nie ma potrzeby odpowiadać, ale z pewnością jest potrzeba przybliżyć, jak powinien wyglądać dobry profil i jak go poprawnie prowadzić.
Dobrze jest mieć plan, do czego potrzebuję profilu na LinkedIn. Co chcę osiągnąć swoją obecnością?
Czy szukam Klientów, pracodawcy, a może pracownika.
Ważne jest jak wygląda profil, czyli jak wygląda moje zdjęcie profilowe i fotografia w tle. Co mogę lub powinienem umieścić na tych obrazach.
Kolejną kwestią są treści, które koniecznie powinny zawierać słowa kluczowe.
Miejsca na treści jest sporo i warto wiedzieć, gdzie jakie treści zamieszczać.
Warto także wiedzieć, kiedy najlepiej publikować treści na LinkedIn. Tę grafikę zapożyczyłem z posta przygotowanego przez Agnieszkę, więc widzicie sami, że fachowość w tym zakresie jest bardzo komplementarna, a za słowami idą czyny.
Jak działają rekomendacje, potwierdzanie umiejętności i doświadczenie zawodowe. Gdzie i kiedy używać #hasztag oraz linków kierujących do ważnych dla nas stron.
Jak wygląda nasz profil to możne połowa sukcesu.
Teraz ważne pytanie… W jaki sposób i kto trafi na mój profil oraz kto jest w naszych kontaktach.
Wspomniane wcześniej słowa kluczowe, to jeden ze sposobów, jak poprzez wyszukiwanie dotrą na sza profil zainteresowane osoby.
Ważna jest aktywność, czyli publikowane i komentowane treści.
Warto zaglądać czasem na SSI (Social Selling Indeks), który może sporo powiedzieć o naszym profilu, ale także o naszej aktywności.
O tym i o kilku innych kwestiach rozmawialiśmy z Agnieszką Wnuk, która gościła już w odcinku #10, gdzie opowiadała o spotkaniach LinkedIn Local oraz o social sellingu.
Ten odcinek jest nie tylko dla niezdecydowanych, czy początkujących, ale także dla tych, którzy uważają, że wszystko działa świetnie.
Koniecznie zajrzyjcie na profil Agnieszki oraz zaproście ją do swoich kontaktów. Niezbędne linki tuż pod tym wpisem.
Dodam na koniec, że z uwagi na fakt, że Agnieszka gościła już w tym podcaście zapomniałem zapytać o polecaną książkę. To znaczy niezupełnie zapomniałem. Zapytałem ale przed nagraniem.
Okazało się, że Agnieszka poleca książkę Lidii Buksak „Szkoła mówców”, a ja właśnie jestem na etapie zamykania organizacji rozmowy z Lidią! Taki ten świat mały…
Linki:
Agnieszka Wnuk LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/wnukagnieszka/
Social Selling Index – https://www.linkedin.com/sales/ssi?src=or-search&veh=www.google.com
Jak słuchać podcastu:
Podcastów możesz słuchać na urządzeniach mobilnych oraz bezpośrednio ze strony www.
Poniżej linki do najpopularniejszych aplikacji i metod umożliwiających odsłuch:
Ważne funkcje, to możliwość przyspieszania odsłuchu, co pozwala w krótszym czasie odsłuchać więcej treści. Uwaga – dla wyższych prędkości wymagane jest większe skupienie na słuchanych treściach. Bez tego można w krótkim czasie ominąć wartościową część odcinka.
Co istotne dla słuchaczy…
Warto wspomagać twórców i oceniać ciekawy i wartościowy podcast.
Przyznajemy odpowiednią ilość gwiazdek (maksymalna ilość to najwyższa ocena), a także dodajemy komentarz, który dodatkowo będzie motywował twórcę oraz wpływał na lepszą dostępność podcastu dla innych zainteresowanych podobną tematyką.
Wejdź proszę na mój profil w serwisie Patronite: https://patronite.pl/RODK
Miłego słuchania