Biznes Online

Każdy obszar działania ma swoje zalety i wady

Działanie w sieci ma bardzo dużo plusów, bo nie tylko jest łatwiej skalowalne, ale też często można spodziewać się znacznie szybszego działania.
Czym zatem jest działanie w sieci?
Wszystkim, co robisz, będąc podłączonym do internetu. Kupowanie biletów, płacenie rachunków, zamawianie produktów i usług oraz wiele innych.

Zamawianie i dostarczanie towarów i usług, to zwykle obszar rozumiany, jako e-commerce, czyli handel w Internecie. Można to nazwać biznesem online.

To duże uproszczenie, które może cię zachęcić do rozpoczęcia swojej przygody z tą gałęzią działalności. I to nie będzie zła decyzja, złe za to może być zrealizowanie tego pomysłu.

Możesz mieć genialny pomysł, świetny produkt i zapewne całkiem dużo potencjalnych klientów. Na razie wszytko brzmi dobrze i nadal wydaje się być banalnie proste. Dlaczego więc wszyscy nie przenosimy się do sieci? Dlaczego wszyscy ci, którzy podjęli to wyzwanie, nie odnieśli oczywistego sukcesu?
Po drodze jest kilka kluczowych punktów, których nie można pominąć. Przede wszystkim chodzi o strategię. Zarówno strategię całego biznesu, jak również inne strategie na czele z marketingową.

I tu przechodzimy do sedna

Elementem strategii marketingowej jest „marka”. Kiedyś skoncentrowałbyś się na wymyśleniu nazwy firmy, logo i wybraniu kluczowych produktów oraz sposobu, w jaki będziesz je komunikował swoim klientom.
Do dziś bez trudności rozpoznajesz wiele znaków towarowych. Mogły się one zmieniać na przestrzeni lat, ale zwykle motyw przewodni pozostawał ten sam. Duże firmy przeżywają różne kryzysy, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne i po tych drugich czasami dochodzi do lekkich modyfikacji logo brandu, żeby pokazać, że marka uporała się z trudnościami. Mogło dojść do zmian kadry zarządzającej, czy zmiany procesów wytwarzania i zwykle wszystko wracało do normy.
Za tym wszystkim stoją ludzie, o których mało wiemy, a którzy mają bezpośredni wpływ na markę. Poza drobnymi wyjątkami nie znamy ich. Nie znamy szefów, czy właścicieli tych firm.

Postęp technologiczny i dostępność Internetu zmieniła wiele w tym obszarze

Kiedyś mogłeś znać głównie Steve’a Jobsa, jako siłę napędzającą sukces firmy Apple, czy Billa Gates’a założyciela i ojca sukcesu firmy Microsoft. Każdy z nich przeżywał swoje wzloty i upadki, ale też każdy z nich dobrze wiedział, co jest jego celem nadrzędnym. Znałeś logo obu firm, ale też znałeś twarze ludzi, którzy stoją za tym logo.

Dziś wiele osób zdaje sobie sprawę, że logo, marka firmy może niewiele znaczyć bez odpowiedniego wsparcia silnej marki osobistej.

Posłuchaj, proszę rozmowy z Justyną Kopeć, która buduje marki osobiste w sieci i wspiera w ten sposób ich biznesy.
Jak wpierać markę osobistą w świetle pandemii i sytuacji kryzysowych.

Justyna poleca:
„Ty – marka warta miliony” – Beata Kapcewicz, Justyna Kopeć
„Firma My. Mistrzowski Zespół” – Justyna Kopeć
„To jest marketing!” – Seth Godin
„YOUPRENEUR Jak zbudować i rozwinąć firmę opartą na marce osobistej” – Ducker Chris

Justyna w sieci:
https://justynakopec.pl/
https://www.facebook.com/JustynaKopecPl
https://www.instagram.com/justynakopecpl/
https://www.youtube.com/channel/UCZ64W0mBy7uBur0ezk5UYIw

 

Dziękuję za wsparcie swoim patronom:
ArturowiZbyszkowi, Michalinie i tym „anonimowym” także!!!
Wejdź na www.patronite.pl/rodk

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz dla “Biznes Online”

  1. Pingback: Strategia, żeby wygrać! | Rozwój osobisty dla każdego