Dlaczego Patronite?

BLOG – Poradnikowo.com

Blog jest zupełnie młody, bo ma zaledwie pół roku. Dużą satysfakcję daje mi pisanie i dzielenie się doświadczeniami. Chętnie dostarczam wartość, a zarazem przesłanie i zachętę do stawania się lepszym. Do pracy nad swoimi wartościami, mocnymi stronami. Zachęcam do refleksji i wyciągania wniosków z własnego działania oraz lepszego rozumienia otaczającego nas świata. Motywują mnie i cieszą komentarze czytelników.

PODCAST – Rozwój Osobisty Dla Każdego

Od początku roku 2019 zgodnie z wcześniejszymi założeniami uruchomiłem podcast Rozwój Osobisty Dla Każdego, który nagrywam dla wszystkich zainteresowanych świadomym i efektywnym rozwojem osobistym.

Jestem wielkim fanem podcastów. Widzę w nich bardzo dużą wartość i potencjał. Możliwości jakie daje słuchanie podcastów są w dalszym ciągu niedoceniane, dlatego oprócz słuchania i propagowania stałem się twórcą.

To dla mnie wielka zmiana!

Dostrzegam nie tylko teoretycznego rozumienia „drugiej strony” – ja jestem drugą stroną.

Będąc słuchaczem cieszyłem się z wartości, jakie z każdym odsłuchanym odcinkiem trafiały do mnie. Wyobrażałem sobie, jakie to genialne zajęcie móc nagrywać swój przekaz lub nagrywać rozmowę z gościem.

Nadal tak uważam – to pierwszorzędne zajęcie. Jednak z pewnością nie proste.

Cały proces związany z udostępnieniem odcinka, to żmudna praca wymagająca dużej cierpliwości, czasu i uczenia się. Radość po oddaniu słuchaczom kolejnych odcinków jest bardzo duża.

Chcę to robić regularnie i w coraz lepszej jakości. Zarówno w kontekście jakości audio, jak również wartości merytorycznych.

Dlaczego Patronite?

Długo zastanawiałem się, czy to dobry pomysł…

Wiecie… Duma… Jak to będzie odebrane przez słuchaczy i czytelników…

Postanowiłem jednak, że zrobię to!

Założyłem profil na stronie Patronite.pl, która służy do wspierania twórców w rozwijaniu ich aktywności.
Drobnymi datkami najbardziej aktywni i lojalni fani wspierają autorów treści, blogerów, youtuberów, czy sportowców umożliwiając im dostarczanie wartości.

Odpowiednie skonstruowanie progów pozwala na odwdzięczenie się w pewnym sensie swoim patronom.
Może to nastąpić w bardzo różnej formie: umieszczenie (jeśli patron sobie tego życzy) imienia i nazwiska patrona w poście lub podcaście, umówienie się z nim na rozmowę lub spotkanie, itp.

Sam postanowiłem najpierw zostać patronem i wesprzeć twórców, których słucham regularnie.

Działa!
Twórca skontaktował się ze mną bardzo szybko i spełnił swoją deklarację zawartą w opisie wybranego przeze mnie progu.

Kwota jest drobna, ale jak to mówi przysłowie „ziarnko do ziarnka…”

Ucieszyłem się, że mogę pomagać, ale także zrozumiałem, że nie ma w tym nic złego, żeby także prosić o takie wsparcie.
W moim przypadku wsparcie oznacza inwestycje w lepsze mikrofony i inne urządzenia wspomagające rejestrowanie dźwięku, pokrycie kosztów hostingu bloga i podcastów oraz naukę, która dostarczy lepszą jakość.

Dlatego jeśli zgodzisz się ze mną, że warto wspierać w ten sposób to zapraszam Cię bardzo serdecznie na stronę Patronite.pl, gdzie będziesz mógł, mogła zapoznać się z moimi aktywnościami i zdecydować o wsparciu.

Patronite

Warsztaty z młodzieżą

W ramach swoich aktywności w piątkowe popołudnia wspieram młodych ludzi. Organizuję dla nich warsztaty tematyczne w obszarach budowania i znaczenia pewności siebie, mowy ciała oraz podstaw wystąpień publicznych.

Wstęp do warsztatów

Dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu Dyrektora szkoły mamy do dyspozycji nie tylko salę, ale także niezbędne narzędzia umożliwiające przeprowadzenie wartościowych warsztatów.

Widząc jak wiele wysiłku wkładają wszyscy zaangażowani w warsztaty ich pierwotna „jednorazowość” zmieniła się w zajęcia cykliczne, które zapewne będą prowadzone również w przyszłości.

 

 

Czym jest Patronite?

Większość informacji o Patronite znajdziesz na ich stronie FAQ. Poniżej zamieściłem wyciąg z najważniejszych pytań i odpowiedzi. Poniższe teksty pochodzą ze wspomnianej strony FAQ.


O nas
Każda dobra sprawa jest oparta o dobrą ideę, myśl przewodnią wyznaczającą cel i kierunek działania. Dla naszej sprawy myślą przewodnią jest wspieranie pasji i talentów konkretnych ludzi. Chcemy tworzyć relacje pomiędzy potrzebującymi wsparcia, a ich patronami, chcemy, aby ta relacja była oparta na dobrowolnym zobowiązaniu, jakie nabywa wspierany w stosunku do swojego patrona.

 

Pasja
Patronite to miejsce łączące ludzi z pasją i talentem, z ludźmi chcącymi ten talent finansowo (i nie tylko) wspierać. Jesteś muzykiem, sportowcem, youtuberem, naukowcem, społecznikiem, który pomaga innym – to jest miejsce dla Ciebie.

Najpierw ludzie
Patronite to miejsce wspierania pojedynczych ludzi lub grup ludzi, a nie pojedynczych okazjonalnych projektów. Jeżeli szukasz metody jak zamienić pasję w pracę, jeśli realizujesz serię projektów, potrzebujesz ciągłej i systematycznej pomocy, jesteś w stanie zaproponować coś swoim patronom w zamian za wsparcie, to Patronite jest właśnie dla Ciebie.

Budujemy relacje, a nie tylko przepływy pieniężne.
Promujemy regularność i konsekwencję. Promujemy regularne i rozłożone w czasie wpłaty, chcemy budować więź między Patronami, a wspieranymi. Patronem może być oddany fan muzyki, który nie może doczekać się kolejnej płyty, Patronem może być firma wspierająca młodego naukowca lub miłośnik sportowego klubu – ważne jest, aby oprócz pieniędzy narodziła się między nimi relacja, w której każdy daje coś od siebie.

Transparentność finansowa
Nie ukrywamy, że Patronite potrzebuje pieniędzy. Tam gdzie pojawiają się pieniądze informujemy ile pieniędzy dostanie uczestnik, a jaką część zabierają pośrednicy (serwis Patronite, obsługa płatności).

Jaki jest cel patronite.pl ?
Patronite umożliwia budowanie relacji utalentowanym twórców i sportowców z ich odbiorcami, tym samym ułatwiając pozyskiwanie finansowania na zasadzie subskrypcji, w oparciu o zaangażowanie patronów. Dla Autorów jest to sposób na utrzymywanie się z muzyki, sportu, malarstwa, art designu, filmu i innych rodzajów twórczego działania. Dla odbiorców – konsumentów – jest to unikalna okazja, umożliwiająca dostęp do ekskluzywnych materiałów, takich jak przedpremierowe nagrania, niestandardowe bilety, otwierające wejście na backstage koncertu lub meczu, a nawet spotkania z ulubionymi twórcami czy sportowymi drużynami. Idea polega na budowaniu relacji opartych na subskrypcji finansowej

Jak właściwie działa patronite.pl?
Portal łączy twórców i sportowców z osobami, które chcą ich wesprzeć (nie tylko poklepaniem po plecach). Patroni wpłacają comiesięczne kwoty na konto Autorów, a Ci mogą je wykorzystać na dowolny cel – od farb po nowe skrzypce. Elementem wyróżniającym Patronite jest nastawienie na regularne, comiesięczne subskrypcje w celu zagwarantowania stałego finansowania. Autorzy zyskują możliwość rozwoju, a Patroni – oryginalne produkty i usługi, a także bezcenną świadomość realnego wspierania kultury i sportu.

Do kogo kierowany jest portal?
Patronite.pl kierowany jest do dwóch głównych grup: Patronów i Autorów. Portal jest miejscem, w którym będą się oni mogli spotkać, wzajemnie wspierać i wspólnie budować żywy kapitał społeczny.

Kim jest Autor?
Autorem jest osoba, która posiada talent i chce się nim dzielić z innymi. Nieprzypadkowo unikamy słowa „artysta” bo sporo osób uważa, że tworzenie śmiesznych filmików na YouTube czy plecenie wiklinowych koszy nie uprawnia ich do nazywania siebie „artystami”. Nic bardziej mylnego! Każda forma talentu w twórczości zasługuje na uwagę i docenienie, bez względu na to czy malujesz, kujesz miecze, grasz na instrumencie, czy podróżujesz. Mianem „Autora” określamy też sportowców – bo i oni tworzą niezwykłe widowiska, budują sportowe emocje, a przede wszystkim – ciężko pracują nad rozwojem swojej pasji.

Kim jest Patron?
Patron to osoba, która wspiera rozwój talentów nie tylko dobrym słowem, ale i brzęczącą walutą. Kwota wsparcia nie ma znaczenia – możesz być Patronem, przekazując choćby złotówkę! Patroni realnie przyczyniają się do rozwijania pasji innych – to szlachetna misja. Są wśród nich zarówno biznesmeni, jak i studenci, którzy odmawiają sobie piwnej przyjemności raz w miesiącu, by przekazać symboliczną „piątkę” na rozwój ulubionego rysownika.
Zostań Patronem i sprawdź, jak satysfakcjonujące może być pomaganie innym!

Czym różni się patronite.pl od np. Kickstartera, Indiegogo czy Patreona itd.?
Po pierwsze warto powiedzieć, że każdy z wymienionych serwisów jest w swojej klasie rewelacyjny. Jednocześnie warto podkreślić różnice. Patronite nie jest crowdfundingiem. Nasz serwis opiera się na przejrzystym modelu subskrypcyjnym, w którym patroni przekazując comiesięczne wpłaty na artystów dostają od nich konkretne produkty: obrazki, bilety na koncert czy mecz, ekskluzywne filmy etc. Kickstarter, Indiegogo i inne serwisy bazują głównie na modelu zakładającym jednorazowe sfinansowanie konkretnego projektu. Patreon jest skierowany tylko do twórców i chociaż daje możliwość wsparcia subskrypcyjnego to jest tam wiele różnych modeli mieszających podejście projektowe i subskrypcyjne. Nasz zamysł jest taki, aby odróżniać się od innych podobnych projektów prostym, wyłącznie subskrypcyjnym modelem finansowym. Nastawiamy się na ciągłość finansowania osób z talentem dającego możliwość prężnego rozwoju twórcy czy sportowca.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 komentarzy dla “Dlaczego Patronite?”

 1. Pingback: Po co nam Toastmasters | Poradnikowo

 2. Pingback: Reguła wzajemności i rekomendacje | Poradnikowo

 3. Pingback: Sprzedaż, negocjacje i nieruchomości | Poradnikowo

 4. Pingback: Rażąca siła networkingu | Poradnikowo

 5. Pingback: Atmosfera pracy efektywnych zespołów | Poradnikowo

 6. Pingback: Biznesowe relacje on i offline | Poradnikowo

 7. Pingback: Autokreacja, czyli przyjaźń i pasja w biznesie | Poradnikowo

 8. Pingback: Notowanie, czytanie i ćwiczenie | Poradnikowo

 9. Pingback: Człowiek utalentowany | Poradnikowo

 10. Pingback: Poskramiacz lwów | Poradnikowo

 11. Pingback: Auto-rozważania w drodze | Poradnikowo